آخرین خبرها و آموزش های تکنولژی

معرفی فتومتر؛ اپلیکیشنی برای اندازه گیری ابعاد اشیاء با دوربین موبایل

فتومتر یک اپلیکیشن خوب ایرانی است که از طریق گرفتن عکس، با دقت تمام ابعاد اشیاء درون کادر را می سنجد.

مبنای اندازه گیری در فتومتر، مقایسه اشیاء با شاخص است؛ شاخص هایی که به طور پیش فرض در اپلیکیشن وجود دارند یا آنهایی که خودتان برای اپ تعریف می کنید. نکته مهم در مورد اندازه گیری با فتومتر، انتخاب شاخص مناسب برای هر اندازه گیری است.

فرض کنید که بخواهید قطر یک شی دایره ای شکل را اندازه بگیرید؛ وسیله ای که تخمین می زنید تقریبا هم قد و قواره یک سی دی باشد. پیش از اندازه گیری، باید شاخص مناسب آن را از منوی شاخص ها انتخاب نمایید. قطر یک CD معمولی (۱۲۰ میلی متر) می تواند شاخص مناسبی برای مقایسه آن با شی شما محسوب گردد.

حالا از شی مورد نظر عکس می گیرید. در این عکس، دو خط قرمز رنگ نمایانگر ابعاد شاخص شماست. کاری که شما می بایست انجام دهید، مماس کردن خطوط سبز رنگ بر لبه های بالا و پایین شیئی است که از آن عکس گرفته اید. با این کار، خواهید دید که اپلیکیشن قطر وسیله دایره ای شکل شما را تخمین زده.

برای رسیدن به اندازه دقیق، باید ضوابطی را در عکاسی و انتخاب شاخص رعایت کنید که در بخش راهنمای اپلیکیشن آمده است. از دیگر امکانات عالی فتومتر هم می توان به تخمین اندازه اشیا در تصاویر گالری و چرخاندن تصویر برای اندازه گیری آسان تر اشاره نمود.

فتومتر با قیمت هزار تومان برای سیستم عامل اندروید عرضه شده و با امکانات خوبی که دارد، کاملا با نمونه های مشابه خارجی رقابت می کند. توصیه می کنیم حتما این اپلیکیشن را امتحان کنید.

دانلود از     کافه بازار


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

در حال بارگذاری