آخرین خبرها و آموزش های تکنولژی

امکان مکالمه تصویری در همه ی اپراتورهای ایران به زودی میسر می شود

video-call-1-696x317وقتی که چند سال قبل خبر آمدن اپراتور سوم با خدمات نسل سوم تلفن همراه در محافل پیچید،شاید اولین ویژگی که مردم از آن پیش یکدیگر یاد می کردند و با آمدن این اپراتور انتظار آن را داشتند،امکان برقراری مکالمه تصویری بود.پس از آن،داشتن سرعت بالاتر اینترنت همراه ویژگی بارز این نسل از تلفن همراه به شمار می آمد.
اما طولی نکشید که این قابلیت از خرداد ۱۳۹۲ به خاطر نداشتن پیوست فرهنگی مناسب مسدود شد و حتی پس از آنکه برای سایر اپراتورهای تلفن همراه نیز بستر لازم خدمات نسل سوم فراهم شد،استفاده از این امکان برای مشترکین آن ها مقدور نبود و همچنین به دلیل تکمیل نشدن پیوست فرهنگی و مطرح نشدن آن در شورای عالی فضای مجازی، ارائه خدمات تماس تصویری در کشورمان تا کنون مسدود بوده است.
اما حالا پس از گذشت حدود دو سال و نیم از آن زمان بر اساس گفته‌های دبیر شورای عالی فضای مجازی،پس از ارائه‌ی پیوست فرهنگی در جلسات آینده شورا، خدمات تماس تصویری تلفن همراه توسط تمامی اپراتورهای تلفن همراه از سر گرفته می‌شود.
با ارائه خدمات تماس تصویری تلفن همراه، کاربران می‌توانند بدون عضویت در شبکه‌های اجتماعی و با استفاده از نسل سوم یا چهارم موبایل با هم به صورت تصویری مکالمه کنند.

در ضمیمه پروانه فعالیت‌های اپراتورهای موبایل و اینترنت در دنیا، تعدادی دستورالعمل و شرایط اجرا وجود دارد که به آنها پیوست می‌گویند.در ایران تهیه پیوست فرهنگی اپراتورهای موبایل نسل سوم به عهده مرکز ملی فضای مجازی است و این مرکز به عنوان بخش اجرایی و تحقیقاتی شورای ملی فضای مجازی فعالیت می‌کند

در دوره‌ی اول شواری عالی فضای مجازی و در زمان دبیری محمد حسن انتظاری، این پیوست تهیه نشد و هیچ‌گاه برای تصویب به جلسات شورا نرفت. اما ابولحسن فیروزآبادی که از شروع دوره دوم شواری‌عالی فضای مجازی به عنوان دبیر انتخاب شده، قصد دارد به زودی این پیوست را در جلسات شورا مطرح و تصویب کند.

گفتنی است خدمات تماس تصویری بدون اجازه دریافت کننده یا مخاطب تماس برقرار نمی‌شود. یعنی ابتدا مشترک روی Video Call کلیک می‌کند و بعد از برقراری تماس با مخاطب مورد نظر، دریافت کننده تماس باید اجازه برقراری تماس را بدهد. در صورتی که دریافت کننده تماس اجازه برقراری تماس به صورت تصویری را ندهد، تماس به صورت صوتی ادامه پیدا می‌کند.

منبع :زوم تک


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

در حال بارگذاری