آخرین خبرها و آموزش های تکنولژی

آموزش از شبکه خارج کردن شماره موبایل (پیغام شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد!)

حتما تا بحال پیش آمده که هنگام تماس با یک شماره‌ی تلفن همراه پیغامِ ” شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد ” را شنید باشید. در صورتی که شما با این پیغام در هنگام تماس مواجه شوید معمولا دو دلیل پیش روی شما خواهد بود. دلیل اول اشتباه تایپ کردن شماره و تماس با یک شماره ای است که در شبکه واقعا وجود ندارد و دلیل دوم این است که فرد مورد نظر شما با کد دادن به گوشی خود آن را از دسترس خارج کرده است!

اما چرا افراد با کد دادن به گوشی خود آن را از دسترس خارج می کنند؟ گاهی اوقات ممکن است که وقت کافی برای پاسخگویی به تماس های گرفته شده با شما را نداشته باشید و یا اینکه صلاح نباشد در آن لحظه به گوشی خود.جواب بدهید. در این هنگام می توانید با حالت پرواز قرار دادن گوشی خود آن را از دسترس خارج کنید یا اینکه با دادن یک کد دستوری گوشی خود را فقط هنگامی که با شما تماس گرفته می شود از دسترس خارج کرده تا خود شما بتوانید تماس بگیرید یا پیامک ارسال کنید.

قصد داریم با معرفی یک کد دستوری کاری در هنگام تماس با شما، فرد تماس گیرنده با پیغام شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد! مواجه شود.

برای خارج کردن خط خود از شبکه تنها کافیست به اپلیکیشن تماس خود مراجعه کرده و کد زیر را شماره گیری کنید:

*۲۱*۰۲۱#

با شماره گیری کد بالا گوشی شما روی حالت دایورت قرار می گیرید. و هر شخصی که با شما تماس بگیرد با پیغام ” شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد ” مواجه می شود.

البته لازم به ذکر است در این حالت شما می توانید با گوشی خود تماس بگیرید و اس ام اس ارسال کنید که یک مزیت نسبت به حالت پرواز است!

آموزش بازگشت به حالت عادی و خروج از دایورت

برای غیرفعال کردن پیغام ” شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد ” کافیست کد زیر را یکبار شماره گیری کنید:

#۲۱#

 


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

در حال بارگذاری